Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Posty ikona

NAGRODY DLA MPK

Data30.09.2022
Autor Redaktor
NAGRODY DLA MPK
Z motorniczymi, kierowcami i inspektorami nadzoru ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie  współpracujemy na co dzień. To często oni są tymi, którzy jako pierwsi udzielają pomocy, gdy coś się wydarzy na ulicach Krakowa. Prawie 50 pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie zostało nagrodzonych podczas spotkania, które odbyło się w piątek, 30 września. Listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe odebrali kierowcy, motorniczowie, pracownicy warsztatu i utrzymania tras oraz inspektorzy ruchu, którzy w czasie pracy m.in. udzielili pierwszej pomocy, zaangażowali się w pomoc w odnalezienie osób zaginionych, wykazywali się odwagą i pomagali ofiarom napadów, a także reagowali na wandalizm. Za swoją postawę otrzymali podziękowanie od Jacka Majchrowskiego Prezydenta Krakowa, inspektora Zbigniewa Nowaka Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, Marka Maślerza, zastępcy dyrektora Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego oraz Krzysztofa Sułko, przedstawiciela Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.
- Niesienie pierwszej pomocy człowiekowi, który znalazł się w sytuacji zagrażającej życiu czy zdrowiu to obowiązek nie tylko moralny, ale też obowiązujące nas wszystkich prawo. Wiem jednak, że takie decyzje nie są łatwe, że często boimy się udzielać pomocy w obawie, że nie zrobimy tego prawidłowo, że możemy zaszkodzić, że sami znajdziemy się w niebezpieczeństwie. Tym bardziej należy docenić nie tylko profesjonalną, ale przede wszystkim prawdziwie obywatelską postawę tych osób. W trudnej sytuacji nie zawahały się i uruchomiły łańcuch przeżycia – tak medycyna ratunkowa określa sekwencję czynności, które powinny zostać wykonane, aby pomóc w przypadku nagłego zagrożenia zdrowotnego - powiedział Marek Maślerz.
Prezydent Krakowa szczególną uwagę zwrócił na empatię i profesjonalizm pracowników MPK SA.
- Wszyscy, którzy zostali zaproszeni na tę uroczystość wykonują swoje obowiązki w sposób dalece wykraczający poza standardowy zakres obowiązków pracowników MPK. W ciągu ostatnich miesięcy każdy ze zgromadzonych, wykazując się profesjonalizmem, empatią, a także bohaterstwem podjął się niesienia pomocy potrzebującym i poszkodowanym, likwidowaniem zagrożeń czy ratowaniem życia i zdrowia. To postawa godna najwyższego szacunku. Proszę wszystkich dzisiejszych nagrodzonych o przyjęcie moich serdecznych gratulacji oraz wyrazów uznania za wyjątkowo skuteczną reakcję w obliczu niecodziennej sytuacji, z jaką zmierzyli się Państwo w trakcie pracy – powiedział podczas spotkania Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.
Za godną naśladowania postawę dziękował pracownikom Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie. Szczególnie podkreślił fakt, że często to oni są jedynymi osobami, które reagują i pomagają pasażerom w różnego rodzaju zagrożeniach.