Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Posty ikona

Pierwsza pomoc - projekt dla szkół

 Krakowskie Pogotowie Ratunkowe realizuje projekt Mali Ratownicy, który finansowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

Program Mali Ratownicy to szkolenie dzieci z krakowskich szkół i przedszkoli z zakresu pierwszej pomocy, umiejętności zachowania się w sytuacjach kryzysowych oraz umiejętności wzywania pomocy. Szkolenie obejmuje również obsługę AED – automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów Szkoły Ratownictwa Medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. W części praktycznej wykorzystujemy profesjonalne manekiny oraz ćwiczeniowe AED.

Szkolenia odbywają się w siedzibie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, gdzie dzieci poznają zasady funkcjonowania Dyspozytorni Medycznej, uczą się prawidłowej rozmowy z dyspozytorem, a także mogą zapoznać się z wyposażeniem nowoczesnych ambulansów.

Uczestnicy otrzymują certyfikaty oraz materiały o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym.

W roku 2019, dzięki wsparciu z Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa przeszkoliliśmy 1181 dzieci w 14 dzielnicach.

PROJEKT MALI RATOWNICY CAŁY CZAS SIĘ ROZWIJA!

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe w ciągu kilku minionych lat przeszkoliło  w zakresie pierwszej pomocy już ponad  trzy tysiące dzieci z krakowskich szkół i przedszkoli. Zajęcia prowadzone są albo w placówkach albo w siedzibie pogotowia, gdzie dzieci mogą obejrzeć ambulanse wraz z wyposażeniem.

Dzieci dowiadują się, jak wezwać pomoc, co powiedzieć dyspozytorowi i jak postępować z poszkodowanym. Uczą się również, jak posługiwać się AED, czyli automatycznym defibrylatorem zewnętrznym – urządzeniem, które ratuje życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Program Mali Ratownicy – pomysł Macieja Kotarby i Pawła Łukasiewicza finansowany jest w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa i z każdym rokiem jego zakres się poszerza. W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego wystartował tylko w jednej dzielnicy. W kolejnych latach zdobył ogromną popularność i obejmował coraz więcej dzielnic oraz wszedł do budżetu jako program ogólnomiejski.

Galeria zdjęć

Galeria -
Galeria -
Galeria -
Galeria -